تاثیر رابطه جنسی در سیستم ایمنینویسنده: در فروردین ۱۲, ۱۳۹۹

فواید رابطه جنسی سالم

فواید رابطه جنسی سالم


تاثیر رابطه جنسی در سیستم ایمنی

رابطه جنسی سالم و در چهارچوب ازدواج و خانواده علاوه بر لذت بخش بودن و فوایدی نیز برای شما دارد. رابطه جنسی پیوند و احساس صمیمیت با شریک زندگی تان را تسهیل می کند. خطر ابتلا به سرطان و حمله قلبی را کاهش می دهد. همچنین اضطراب شما را کاهش داده و سیستم ایمنی شما را تقویت می کند. تاثیر رابطه جنسی در سیستم ایمنی یکی از فواید بسیار مهم آن است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

همانطور که می دانید مدتیست که کل جوامع دنیا درگیر ویروس کرونا می باشد.از جمله مواردی که تاثیر مستقیم در جنگ با ویروس دارد ، سیستم ایمنی بدن می باشد. زیرا ارتش گلبول های سفید و سیستم ایمنی باید به جنگ با این ویروس بپردازد. تحقیقات نشان داده یکی از راه های تقویت سیستم ایمنی رابطخ جنسی حلال و در چهارچوب خانواده می باشد. در ادامه از فواید و مزایا و تاثیر رابطه جنسی در سیستم ایمنی و همچنین تاثیر رابطه جنسی حلال از نگاه قرآن می پردازیم.با ما همراه باشید.

اگر می خواهید  سیستم ایمنی قوی تر یا خواب بهتر و همچین آرامش خاطر داشته باشید ارتباط زناشویی به شما در رسیدن به تمامی این موارد و همچنین موارد مهم دیگر کمک خواهد کرد. همانطور که خداوند در قرآن فرموده است:

هُوَ الَّذِى خَلَقَکُم مِّن نَّفْسٍ وَاحِدَهٍ وَ جَعَلَ مِنهَْا زَوْجَهَا لِیَسْکُنَ إِلَیهَْا فَلَمَّا تَغَشَّئهَا حَمَلَتْ حَمْلاً خَفِیفًا فَمَرَّتْ بِهِ

او خدایى است که (همه) شما را از یک فرد آفرید و همسرش را نیز از جنس او قرار داد، تا در کنار او بیاساید. سپس هنگامى که با او آمیزش کرد، حملى سبک برداشت(اعراف ،۱۸۷)

فواید رابطه جنسی سالم

فواید رابطه جنسی سالم

تاثیر رابطه جنسی در سیستم ایمنی

مدت هاست این حقیقت که رابطه جنسی سالم می تواند در سیستم ایمنی بدن شما تاثیر بگذارد بر همگان شناخته شده است.
بر طبق صحبت های دکتر تیرنی لونز (Tierney Lorenz) که توضیح می دهد که رابطه جنسی می تواند برای سیستم ایمنی بدن مفید و مضر باشد. تقوثیت سیستم ایمنی از طریق رابطه جنسی می تواند تاثیر مثبتی بر کیفیت رابطه جنسی و همچنین خلق و خو و روحیه شما داشته باشد.
به گفته دکتر ایوون کی. فولبرایت (Yvonne K. Fulbright) متخصص رابطه جنسی سالم، افرادی که رابطه جنسی منظم دارند روز های بیماری کمتری سپری می کنند.
تحقیقات محققان در دانشگاه و یلکس پنسیلوانیا بر روی زوج های مختلف نشان داده است که زوج هایی که هفته ای یک یا دو بار رابطه جنسی داشته اند در مقایسه با زوج هایی که کمتر از آنها رابطه جنسی داشته اند،سطح بالاتری از آنتی بادی های خاص دارند.

البته ، همانطور که گفته شد علاوه بر این شما باید غذای سالم، خواب کافی و فعالیت بدنی داشته باشید.

سرماخوردگی و بیماری کمتر ، سیستم ایمنی قوی تر

رابطه جنسی بیشتر برابر است با روز های مریضی کمتر. نتایج تحقیقات دانشمندان بر روی افرادی که از لحاظ جنسی فعال هستند و کسانی که فعال نیستند این امر را اثبات کرده است.
رابطه جنسی توانایی بدن در ساخت آنتی بادی های محافظ در برابر باکتری ها ، ویروس ها و میکروب های دیگر که باعث بیماری های شایع می شوند را افزایش می دهد.
البته همانطور که می دانید برای داشتن بدنی سالم و سیستم ایمنی قوی علاوه بر رابطه جنسی فعال، رژیم غذایی سالم ، ورزش ، خواب کافی و واکسیناسیون ، همگی به داشتن بدن سالم تر با سیستم ایمنی قوی در مقابل بیماری های مسری کمک می کند.

فواید رابطه جنسی منظم

رابطه جنسی سالم و منظم (در چهارچوب خانواده) فواید بسیاری برای شما و بهزیستی شما دارد.

۱. پایین اورنده فشار خون؛ بهبود کنترل مثانه در زنان
۲. میل جنسی را تقویت می کند(بدیهی است)؛
۳. آمادگی جسمانی را بهبود می بخشد (این یک نوع ورزش است)؛
۴. خطر حمله قلبی را کاهش می دهد ؛
۵. مانع درد های جسمانی می شود و یا آن هارا کاهش می دهند؛
۶. تحقیقات نشان داده است که احتمال ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می دهد؛
۷. الگوهای خواب شما را بهبود می بخشد؛
۸. و به کاهش استرس کمک می کند .

بنابراین، رابطه جنسی سالم و در چهارچوب خانواده برای سلامت شما خوب است.البته همیشه اطمینان حاصل کنید که هنگام انجام فعالیتهای جنسی تمام اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که شما و همسرتان همیشه رابطه جنسی ایمن داشته باشید تا از بیماری های مقربتی جلوگیری شود.

مزایای رابطه جنسی سالم

مزایای رابطه جنسی سالم

۱. پایین اورنده فشار خون

آیا شما یکی از میلیون ها نفری هستید که از فشار خون بالا رنج می برید؟ رابطه جنسی می تواند به شما در کاهش آن کمک کند.
این خبر خوب برای افرادی است که به دنبال یک روش کمکی آسان برای سبک زندگی (رژیم غذایی ، ورزش ، کاهش استرس) و راهکارهای دارویی برای فشار خون در محدوده سالم هستند. رابطه جنسی نمی تواند جایگزین داروهای کاهش فشار خون برای کنترل فشار خون شود ، اما ممکن است برای شما مفید واقع شود.

۲. بهبود آمادگی جسمانی

مانند هر نوع فعالیت بدنی دیگر ، رابطه جنسی باعث سوختن کالری می شود.

نشستن و تماشای تلویزیون حدود ۱ کالری در دقیقه می سوزاند. داشتن رابطه جنسی ضربان قلب شما را افزایش داده و از گروههای مختلف عضلانی استفاده می کند و حدود ۵ کالری در دقیقه می سوزاند. رابطه جنسی منظم نمی تواند جایگزین ورزش را بگیرد ، اما داشتن یک زندگی جنسی سالم با همسر، راه خوبی برای انجام فعالیت های بدنی اضافی است.

کالری بسوزانید!

رابطه جنسی را به لیست فعالیت هایی که کالری می سوزاند اضافه کنید. یک مطالعه در زوج های جوان نشان داد که سکس حدود ۱۰۸ کالری در هر نیم ساعت می سوزاند! که برای سوزاندن ۳۵۷۰ کالری در ۳۲ جلسه نیم ساعته می باشد.

۳. تقویت کننده میل جنسی

یکی از پایه های محکم در زندگی زناشویی داشتن رابطه جنسی منظم است.رابطه جنسی منظم باید افزایش میل جنسی می شود. و اگر درد و خشکی واژن برخی از خانم ها رابط جنسی را به چالش کشیده است ، فعالیت جنسی می تواند به مبارزه با این مشکلات نیز کمک کند.
رابطه جنسی باعث افزایش تر شدن واژن شده و جریان خون به مهبل (واژن) و کشش بافت ها می شود که همگی باعث ایجاد رابطه جنسی بهتر ، لذت بخش تر و افزایش میل جنسی می شوند.

۴. کاهش خطر حمله قلبی

قلب سالم تری می خواهید؟ با همسر خود رابطه جنسی بیشتری داشته باشید. فعالیت های جنسی به کنترل سطح هورمون ها مانند استروژن و تستوسترون کمک می کند. وقتی این هورمونها از تعادل خارج شوند ، ممکن است شرایطی مانند بیماری قلبی و پوکی استخوان ایجاد شود.
وقتی صحبت از سلامت قلب با انجام رابطه جنسی در چهارچوب خانواده می شود ،منظور رابطه جنسی منظم و با تعداد بالا می باشد.تحقیقات نشان داده است که افرادی که حداقل ۲ بار در هفته رابطه جنسی داشته اند ، ۵۰٪ احتمال کمتری در ابتلا به بیماری قلبی نسبت به همسالانشان که کمتر از نظر جنسی فعال هستند ، دارند.

سلامت قلب و عروق را بهبود بخشید

در حالی که بعضی از افراد ممکن است نگران این باشند که فشار بدنی از رابطه جنسی ممکن است منجر به سکته مغزی شود ، علم برعکس این امر را مطرح می کند.
در یک مطالعه ۲۰ ساله بیش از ۹۰۰ مرد ، محققان دریافتند که تعداد دفعات رابطه جنسی باعث افزایش خطر سکته مغزی نمی شود. آنها دریافتند که رابطه جنسی در برابر حملات کشنده قلب نیز محافظت می کند. مردانی که حداقل دو بار در هفته رابطه جنسی داشته اند ، در مقایسه با مرد هایی که کمتر از یک بار در ماه رابطه جنسی داشته اند ، خطر حمله قلبی مهلک به نسبت ۵۰ درصد کمتر است.

تاثیر رابطه جنسی بر سلامت

تاثیر رابطه جنسی بر سلامت

۵. کاهنده درد های عضلانی

تحریکات جنسی و ارگاسم می توانند به حفظ درد در حفره کمک کنند. فعالیت جنسی سالم می تواند حس درد را کاهش دهد و آستانه تحمل درد شما را افزایش دهند. ارگاسم ها منجر به ترشح هورمون هایی می شوند که می توانند به انسداد سیگنالهای درد کمک کنند.رابطه جنسی منظم با همسر می تواند آرتروز و حتی سردرد را کاهش دهد.

۶. ممکن است خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش دهد

مزایای سلامتی جنسی در مردان نیز وجود دارد. یک مطالعه نشان داد که مردانی که دچار انزال مکرر شده اند (به عنوان مثال ۲۱ بار در ماه یا بیشتر) نسبت به افرادی که کمتر از انزال داشتند ، احتمال بسیار کمتری در ابتلا به سرطان پروستات دارند.

۷. بهبود الگو و کیفیت خواب

رابطه جنسی می تواند به شما در بهتر خوابیدن کمک کند. دلیل این است که ارگاسم باعث آزاد سازی هورمونی به نام پرولاکتین شده و یک خواب طبیعی را شبیه سازی می کند. پرولاکتین باعث افزایش احساس آرامش و خواب آلودگی می شود. این تنها یکی از دلایلی است که ممکن است متوجه شوید بعد از رابطه جنسی خواب راحت تری دارید.

۸. کاهنده استرس

سکس یک تسکین دهنده استرس عالی است. به دلیل آن که تماس ، بغل کردن ، صمیمیت جنسی و دلبستگی عاطفی باعث آزاد شدن مواد “احساس خوب” می شود که باعث ایجاد پیوند و آرامش می شوند. برانگیختگی جنسی همچنین موادی را آزاد می کند که باعث تحریک سیستم پاداش و لذت در مغز می شود. تقویت صمیمیت و نزدیکی می تواند به رفع اضطراب و تقویت سلامت کلی بدن کمک می کند.

بهزیستی خود را تقویت کنید

انسانها برای موجودات اجتماعی هستند. تعامل با دوستان و خانواده ، سلامت و رفاه کلی شما را تقویت می کند. ارتباطات نزدیک با دیگران ، از جمله شریک زندگی شما ، شما را در مقایسه با افرادی که ارتباط کمتری دارند ، شادتر و سالم تر می کند.

جوانتر بنظر برسید!

جراحی و کرم های ضد پیری را فراموش کنید ، رابطه جنسی شما را جوان تر به نظر می رساند. رابطه جنسی منظم باعث آزادسازی استروژن و تستوسترون می شود ، هورمون هایی که برای جوان تر ماندن و تقویت شما لازم هستند.
استروژن باعث ایجاد پوستی جوان تر و درخشان تر می شود. در یک مطالعه ، داوران شرکت کنندگان را از طریق یک آینه یک طرفه مشاهده می کردند و سن آنها را حدس می زدند. افرادی که حداقل ۴ بار در هفته با یک همسر خود رابطه جنسی داشته اند ، ۷ تا ۱۲ سال جوانتر از واقعیت می نمودند.

اهمیت رابطه جنسی در اسلام

اهمیت رابطه جنسی در اسلام

اهمیت رابطه زناشیویی در اسلام

غریزه جنسی از غرایزی است که خدای متعال درانسان قرار داده است ؛این غریزه ،عطیه الهی وامری طبیعی وفطری است.
از نظر اسلام علاقه جنسى نه تنها با معنویت و روحانیت منافات ندارد، بلکه جزء خوى و خلق انبیاست. رسول اکرم صلى الله علیه و آله و ائمه اطهار علیهم السلام، طبق آثار و روایات فراوان که رسیده است، محبت و علاقه خود را به زن در کمال صراحت اظهار مى‏کرده‏اند و برعکس، روش کسانى را که میل به رهبانیت پیدا مى‏کردند سخت تقبیح مى‏نمودند (ص۶۲۷).

رابطه زناشویی از دیدگاه قرآن

او خدایى است که (همه) شما را از یک فرد آفرید و همسرش را نیز از جنس او قرار داد، تا در کنار او بیاساید. سپس هنگامى که با او آمیزش کرد، حملى سبک برداشت(اعراف ،۱۸۹)
در قرآن علت خلقت زوج (همسر ) را به عنوان آرامش بخش یکدیگربودن بیان فرموده است :

از نشانه های او ،این است که همسرانی (جفت هایی ) از جنس خودتان برای شما آفرید تا در کنار آنان آرامش بگیرید ،و بین شما ( زن و شوهر ) مودّت و رحمت قرارداده است ؛ در این ، نشانه هایی است برای گروهی که تفکر می کنند(روم ۲۱) .

در آیه سوره روم خدای متعال علت خلقت زوج(همسر ) را کسب آرامش وجلب مودت ورحمت بیان نموده است ؛ولی در آیه ۱۸۷سوره اعراف ضمن بیان علت خلقت همسر را «کسب آرامش » ،این آرامش را از همبستری با زوج خود (فَلَمَّا تَغَشَّئهَا) بیان کرده است :

هُوَ الَّذِى خَلَقَکُم مِّن نَّفْسٍ وَاحِدَهٍ وَ جَعَلَ مِنهَْا زَوْجَهَا لِیَسْکُنَ إِلَیهَْا فَلَمَّا تَغَشَّئهَا حَمَلَتْ حَمْلاً خَفِیفًا فَمَرَّتْ بِهِ

او خدایى است که (همه) شما را از یک فرد آفرید و همسرش را نیز از جنس او قرار داد، تا در کنار او بیاساید. سپس هنگامى که با او آمیزش کرد، حملى سبک برداشت(اعراف ،۱۸۷)

زندگی زناشوییمقالات

ارتباط کرونا با رابطه جنسیتاثیر رابطه جنسی در سیستم ایمنیتاثیر رابطه جنسی در کرونارابطه جنسی در اسلامرابطه جنسی در قرآنرابطه جنسی سالمسیستم ایمنیفواید رابطه جنسیکرونامزایای رابطه جنسی سالمنقش رابطه جنسی در سیستم ایمنی

بدون نظر